AİLE - ÇOCUK KAPADOKYA GEZİSİ

2 Gece 3 Gün Kapadokya Gezisi

Arkadaşlarınızla Paylaşın

      1.Gün: Gece Yolculuğu


*22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı
*23:00 Mecidiyeköy Meydan Otobüs Durakları Yanı Mado Pastanesi Önü
*23:59 Kadıköy Evlendirme Dairesi İspark Otopark Yanı


       2.Gün : CUMARTESİ

İstanbul - İzmit- Sakarya – Bolu – Ankara - Tuz Gölü – Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yeraltı Şehri- Nevşehir - Paşabağ- Dervent Vadisi – Ürgüp - Şarap Mahzenleri

*00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E 5 Ankara İstikameti)
*00:30 Çayırova Mc Donald ` s Önü
*01:15 İzmit Halkevi Durakları’ndan katılan misafirlerimizle gece yolculuğumuza başlıyoruz.Değerli misafirlerimiz, sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz. Ankara- Söğütözü * Armada alışveriş merkezi karşısı Ulusoy tesisleri önünden saat 05:30’da Ankara'dan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından ülkemizin en büyük ikinci gölü olan Tuz Gölü’nde vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrası kahvaltımızı alıyoruz. Daha sonrasında ülkemizin en büyük ikinci gölü olan Tuz Gölü’nde vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrası Aksaray üzerinden Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Çardak Köyü üzerinden Ortahisar’a götürecek. Öğle yemeğimizin ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ Vadisi olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben sonraki durağımız hayaller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşuyoruz. (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.) Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Türk gecesine katılmak için (Ekstra) lobide buluşuyoruz. (Gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)

 

Önemli Not: Ihlara Vadisi ana giriş kapısının çalışmalardan dolayı kapalı olması halinde hava ve yol şartlarının müsaitliği doğrultusunda girişler Belisırma'dan ya da 1 No.lu girişten yapılıp vadi ziyareti gerçekleştirilecektir. Mümkün olmadığı durumlarda vadi girişindeki Selime Manastırı ziyaret edilecektir.


* Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği: Keyfi Ala veya Anka Restoran’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
* Güzergâh: İstanbul- Ankara- Göreme / 745 KM
* Mola Tesisleri: Düzce Tursan Dinlenme Tesisleri, Şereflikoçhisar Ayrancı Dinlenme Tesisleri, Orhan Ağaçlı Tesisleri vb.
* Konaklama Oteli: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
* Otele Giriş Saati: 18.00- 19.00

                     3.GÜN PAZAR

Balon Turu - Güvercinlik Vadisi – Üçgüzeller - Uçhisar Kalesi – Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Avanos - Onyx Taş Atölyesi - Hacı Bektaş-ı Veli – Ankara – Bolu – Sakarya - İzmit – İstanbul
Değerli misafirlerimiz; Balon turuna katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşarak balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz (Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, Üç Güzeller olarak bilinen peribacaları görüntüsü ile sizleri büyüleyecek. panaromik gördükden sonra ki durağımız Güvercinlik Vadisi’nde olacak. Uçhisar Kalesi’ni de panoramik olarak görebileceğimiz fotoğraf molası ardından, yöresel ürünleri de bulabileceğiniz, özellikle sütte kavrulmuş kabak çekirdeği alabileceğiniz alışveriş molamızı yapıyoruz. Kapadokya Bölgesi’nin ihracaat pazarında önemli bir yer edinmeye başlayan deri giyim ürünlerini kısa ve şık bir defile dahilinde görebileceğimiz fabrika satış mağazasına uğrayacağız. Burada geçireceğimiz zamanın ardından Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından verilen serbest zamanda Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya Bölgesi’nden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine ulaşıyoruz. Burada Horasan Erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir, Bala, Ankara üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle bir başka Yeşilnesil organizasyonunda buluşmak dileğiyle gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
* Yeşilnesil Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
*Yeşilnesil Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
* Müze Kart ( Kültür Ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
* Akşam Yemeği Otel'de Veya Serbest Alınacaktır 
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Türk Gecesi ( Kuzu Gecesi )
* Balon Turu 
* Seyr-İ Balon Turu
* Atv Safari 

ETKİNLİK GENEL TANIMI

Aile- Çocuk GEZİSİ
Gezilecek Yerler:

GÖREME-AVANOS-UÇ HİSAR-URGÜP-HACI BEKTAŞ

Geceleme: 3 Gün 2 Gece
Konaklama: HERŞEY DAHİL
4495.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 533 308 30 15

+90 533 308 30 15

+90 533 308 30 15

ebru@yesilnesil.com.tr

 
© 2018 Yeşil Nesil
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp