VİZE İŞLEMLERİ ve İPTAL-İADE ŞARTLARI

YURT DIŞI GEZİLERİ İÇİN VİZE VE İPTAL İŞLEMLERİ BİLGİLENDİRMESİ 

Yeşil Nesil Turizm yurtdışı gezileri için alınması gerekli vizelerden sorumlu değildir. Tüketicinin geçerli vizesi olabilir. Yok ise Şahsen baş vurabilir, herhangi bir aracı kurumdan destek alabilir. Veya Yüklenici firmanın Vize departmanından danışmanlık hizmeti alabilir. Vize alımlarından kaynaklanacak herhangi bir sorunda Yeşil Nesil  sorumlu değildir. Yeşil Nesil  vize departmanından alınacak danışmanlık hizmetinde ise beyan ettiğimiz sürelerde ve de talep edilen evrakların temininin de sorumluluk tüketicinin kendisine aittir. Vizenin alınamaması veya tur tarihinden sonra alınmasında ücret iadesi yapılamaz.Tur doluluk oranı na göre 35 kişi tamamlanması gerekmektedir.Gercekleşmediği taktirde yasal sürec olan tur baslangıcından 21 gün önce tur operatoru iptal etme hakkı olup iade işlemini gercekleştirmek ile mükelleftir.

VİZE BAŞVURULARINDA GEREKLİ BİLGİLER

 • Yeşil,gri ve kırmızı pasaportlara vize uygulanmamaktadır. Schengen anlaşmasına dahil ülkelerdendir.
 • Pasaportunuzun süresi seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren minimum 105 gün ay geçerli olmalıdır. Vize basılabilecek en az iki sayfası olmalıdır.
 • 18 yaşından küçük çocuklara vize alındığında her hâlükârda anne ve babanın noterden muvafakat name vermeleri gerekir. (anne ve baba birlikte seyahat etse dahi)
 • Yurt dışında geçerli minimum 30.000 Euro teminat veren seyahat sigortası istenmektedir.Sigorta seyahatten 1 gün önce başlayıp 1 gün sonra bitecek şekilde düzenlenmelidir.
 • Eksiksiz olarak doldurulmuş ve kesinlikle vize alacak kişi tarafından imzalanmış vize müracaat formu. (18 yaşından küçük çocukların vize formları anne ve baba tarafından birlikte imzalanmalıdır) vize formlarında 3.sayfada bulunan 37. soru 4.sayfada bulunan sağ kutu içerisi ve 5.sayfada bulunan vekaletname ıslak imzalı olmalıdır)
 • Başvuru formuna atılan imzalar mutlaka pasaporta atılmış olan imzaya göre atılmalıdır kesinlikle paraf atılmamalıdır.
 • İtalya konsolosluğu tüm müracaatçılardan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği istemektedir.
 • Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için pasaportun aslı evraklar ile birlikte tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.
 • Türbanlı misafirlerimiz fotoğraf çektirirken alın kısmı, kulaklar ve boyun gözükecek bir şekilde fotoğraf çektirmelidir.(mümkün ise bone ile çektirilebilir)
 • İtalya konsolosluğu son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraf kabul etmektedir.
 • Ankara İtalya elçiliğinden vize alınırken İkamet edilen il ile çalışılan il farklılık gösteriyor ise nüfus müdürlüğü yada muhtardan ikametgah istenmektedir. Yada adınızı kayıtlı fatura
 • İtalya konsolosluğu ilk defa pasaport ve ilk defa schengen vizesi alacak yolcular için emniyetten daha önce pasaportları olup olmadığına dair protokol yazısı istemektedir, eski pasaportu olan yolcularımızın protokol yazısı almalarına gerek olmayıp eski pasaportlarının asıllarını evrakları ile birlikte göndermeleri gerekmektedir, protokol yazısı İlçe emniyet müdürlüklerinden temin edilebilir
 • 10 yıldan eski normal yada yeşil pasaportlar ile yurtdışına seyahat edilememektedir.
 • Evli bayanların evlilik soy isimlerine göre pasaport çıkartmaları gerekmektedir.( Bu uygulama 05/08/2013 tarihi itibariyle başlamıştır.

 

 • VİZE ÜCRETİ 150 EURO + 15 EURO SİGORTA ÜCRETİ ŞEKLİNDEDİR. BU ÜCRET YANLIZ VİZE HİZMETİ TALEP EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN GEÇERLİDİR
 • 24/09/2014 TARİHİNDEN İTİBAREN TÜM SCHENGEN ÜLKELERİ PARMAK İZİ UYGULAMSINA BAŞLADIĞI İÇİN VİZE ALACAK MİSAFİRLERİMİZİN VİZE MÜRACAAT MERKEZLERİNE ŞAHSEN GELMELERİ GEREKMEKTEDİR. SONRASINDA SCHENGEN VİZESİ İÇİN PARMAK İZİ VEREN YOLCULARIMIZ GELMESİNE GEREK OLMAMASINA RAGMEN BAZI DURUMLARDA KONSOLOSLUK TEKRAR PARMAK İZİ ALMAK İÇİN VEYA MÜLAKAT İÇİN ÇAĞIRABİLMEKTEDİR,(BAZI KONSOLOSLUKLAR TARAFINDAN ALINAN PARMAK IZI BASKA BIR KONSOLOSLUKTA KABUL GÖRMEYEBİLİYOR) ISIM SOYISIM DEDIGMESI DURUMUNDA TEKRAR PARMAK IZI ISTENIYOR
 • NOT: KONSOLOSLUK VE ELÇİLİKLER VİZE MÜRACAATI YAPILDIKTAN SONRA İLAVE OLARAK EVRAK VE GÖRÜŞME TALEP EDEBİLİRLER
 • Ankara İtalyan elçiliği pasaportlarında daha önce alınmış schengen yada Amerika, İngiltere, Kanada, Japonya oturum vizesi olmayan misafirlerimizin İdata ofisinde parmak izi alındıktan sonra Elçilik vize bölümü ilaveten görüşme talep etmektedir, bu durumda olup Ankara’dan vize alan misafirlerimizin iki kez görüşmeye gitmeleri gerekmektedir.

İTALYA KONSOLOSLUĞU ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER :

** Evlilik sonucunda soyadı değişen veya eski soyadı ile birlikte yeni soyadını da kullanan kişilerin  eski pasaportlarında  VIS ibaresi olsa dahi
   yeniden parmak izi alma zorunluluğu vardır.** Anne ve babanın vizesi olup da çocukları için başvuru yapıyorlar ise,muvafakat name olsa dahi anne ve babanın vizeli pasaportlarının asıllarını şahsen başvuruyu alan personel görmek zorundadır.
   Personelimiz pasaportların  aslını gördükten sonra fotokopilerine " ASLI GİBİDİR  " kaşesi basıp pasaportları iade edecektir.
   Konsolosluk aksini kabul etmeyecektir.

** Muvafakat namenin orijinali de sunulmalıdır. Fotokopisi dosyaya eklenmeli, aslı ise pasaporta iliştirilmeli.

** Ticari vizelerde , dilekçeler/çalışma belgeleri/izin yazıları   antetli kağıda yazılmalı ve ıslak kaşe + imzalı olmalıdır(fotokopi kabul edilmeyecektir.).
    Tarihlerde veya ibarelerde yanlışlıklar olup da kişiler düzeltilmiş halde getirseler dahi fotokopi veya fax kabul edilmeyecektir.(asıl olmalıdır).

** SGK hizmet dökümleri  4a/4b/4c  barkotlu olma zorunluluğu vardır.Barkotsuz döküm kabul edilmeyecektir.

** İlk kez schengen  vizesine başvuran kişilerden ticari veya turistik  fotokopilerin yanı sıra evrak asılları da istenecektir. Konsolosluk evrakları  inceledikten sonra asıllarını iade edecektir.
   (imza sirküleri/vergi levhası/ faaliyet belgesi/sicil gazetesi )

 

  YURTİÇİ - YURTDIŞI TURLARI İPTAL ŞARTLARI

 *Rahatsızlık nedeniyle geziye katılamama durumunda gezi tarihinden;

 

*30 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde yurtiçi gezilerinde ödemenin tamamı acentemiz tarafından iade edilecektir. Yurtdışı gezilerinde ise konsolosluk için ödenmiş olan vize bedelleri, otele ödenmiş olan ücret ve ulaşım firması tarafından belirlenecek olan koltuk kesintisi olacaktır. Bunların dışındaki diğer ücretler acentemiz tarafından iade edilecektir. Ön ödeme yapıldıktan sonra rezervasyon kesin kabul edilmektedir.  

 

RAHATSIZLIK DURUMUNDA SİGORTALI YURTİÇİ - YURTDIŞI TURLARI İPTAL ŞARTLARI

 

*15 gün öncesi ve daha geç yapılacak iptallerde ise tedavi görülen hastaneden rahatsızlığa/hastalığa ilişkin;

 

1)Tam teşekküllü bir hastaneden protokol numaralı olayı gösteren orijinal detaylı epikriz raporu. (Bu rapor üzerinde olayın gerçekleştiği tarih (hastaneye giriş, ölüm veya olay tarihi ve saati), hasar türü veya teşhis, hastalığın seyir durumu ve uygulanacak tedavi belirtilmelidir. Özellikle bu rapor, tedavinin yapıldığı aynı hastanede çalışan 1 doktor ve 1 başhekim tarafından imzalanacaktır. Gezi başlangıç günü ve saatinden sonra alınan rapor geçerli sayılmayacaktır.) 2)Kimlik fotokopisi 3)Beyan Formu (0 532 388 30 28  numaralı telefondan öğrenebilirsiniz) orijinalinin gönderilmesi durumunda ödemeler sigorta firması tarafından iade edilecektir. Sigorta firması rahatsızlığın durumuna göre ek evrak talep edebilir. Evraklarda eksik veya tutarsızlık söz konusu olursa acentemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Evrakların eksiksiz olması durumunda hasar dosyası açılacak ve sigorta firması tarafından 30 gün içinde iadeniz gerçekleşecektir.

 

*Sigortalının turu iptal etmesi üzerinden (Hastaneye gidiş veya tur iptalini gerektirecek olayın başladığı andan itibaren) 40 saat içerisinde Yeşil Nesil  Tur İptal teminatından yararlanmak istendiğinin bildirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde Tur İptali Teminatı geçersiz kılınacaktır.

 

*İptal şartları ile ilgili ve rahatsızlık anında 7/24 bilgi alabileceğiniz numaralar 0 532 388 30 28 - 0 543 693 74 93

 

ARAÇ HASARI BİLGİLENDİRMESİ

 

*Gezi esnasında kullanılan aracın herhangi bir donanımı zarar görürse, Zarar bu zarara neden olan yolcu tarafından karşılanacaktır.

 

GEZİ ESNASINDA OLUŞACAK HASAR VE SEYAHAT SİGORTASI ŞARTLARI

 

* Yeşil Nesil Turizm  geziye katılacak katılımcıların tamamını ilgili resmi kurumların belirttiği şartlarda seyahat sigortası yapmakla yükümlüdür. Katılımcılarda oluşabilecek ve gezi öncesi başlamamış rahatsızlanmalar ve kazarlar sonucu oluşan hasarların karşılanması sigorta şartları ile sabitlenmiştir. Daha önceden başlamış veya kronik olan hastalıklar kapsam dışıdır.

  

RAHATSIZLIK DURUMUNDA SİGORTALI YURTİÇİ - YURTDIŞI TURLARI İPTAL ŞARTLARI

*15 gün öncesi ve daha geç yapılacak iptallerde ise tedavi görülen hastaneden rahatsızlık/hastalığa ilişkin;

1)Tam teşekküllü bir hastaneden protokol numaralı olayı gösteren orijinal detaylı epikriz raporu. (Bu rapor üzerinde olayın gerçekleştiği tarih (hastaneye giriş, ölüm veya olay tarihi ve saati), hasar türü veya teşhis, hastalığın seyir durumu ve uygulanacak tedavi belirtilmelidir. Özellikle bu rapor, tedavinin yapıldığı aynı hastanede çalışan 1 doktor ve 1 başhekim tarafından imzalanacaktır. Gezi başlangıç günü ve saatinden sonra alınan rapor geçerli sayılmayacaktır.) 2)Kimlik fotokopisi 3)Beyan Formu  orijinalinin gönderilmesi durumunda ödemeler sigorta firması tarafından iade edilecektir. Sigorta firması rahatsızlığın durumuna göre ek evrak talep edebilir. Evraklarda eksik veya tutarsızlık söz konusu olursa acentemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Hazırlanacak evrakları Polenezköy Yolu No:3 Beykoz / İSTANBUL  adresine kargo ile göndermenizi rica ederiz. Evrakların eksiksiz olması durumunda hasar dosyası açılacak ve sigorta firması tarafından 30 gün içinde iadeniz gerçekleşecektir.

*Sigortalının turu iptal etmesi üzerinden (Hastaneye gidiş veya tur iptalini gerektirecek olayın başladığı andan itibaren) 40 saat içerisinde Tur İptal teminatından yararlanmak istendiğinin bildirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde Tur İptali Teminatı geçersiz kılınacaktır.

*Tur doluluk oranı na göre 35 kişi tamamlanması gerekmektedir.Gercekleşmediği taktirde yasal sürec olan tur baslangıcından 21 gün önce tur operatoru iptal etme hakkı olup iade işlemini gercekleştirmek ile mükelleftir.

*İptal şartları ile ilgili ve rahatsızlık anında 7/24 bilgi alabileceğiniz numaralar +90 850 241 85 52

© 2018 Yeşil Nesil
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp