GÜNÜBİRLİK ÇANAKKALE TURU

16 MART CUMARTESİ GÜNÜ

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Canakkale
📅 16 MART CUMARTESİ :  - ( Özel Tur)
Tarihin o güne kadar gördüğü en kapsamlı çatışmalarını barındıran Birinci Dünya Savaşı içerisinde önemli bir yer tutan Çanakkale savaşlarıdır. Bu savaşlar Türk’ün sayısız zafer, şan ve şerefle dolu tarihinin en parlak sayfasıdır. Geri dönmeyeceklerini bildikleri halde gittiler coşkuyla ölüme...

📍 
Fiyatlarımıza : Yeşil Nesil Otobüsleriyle Gidiş-Dönüş - Sabah Lunch Box Kahvaltı  - Öğle Izgara Menü  - Programda Belirtilen Tüm Geziler - Rehberlik ve  Etkinlikleri dahildir.

Araç Kalkış Noktaları

00:00
Pendik Köprüsü (Edirne Yönü ) 
00:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
01:00 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü
01:30 Bakırköy Ömür Plaza Önü
02:00 Beylikdüzü Marmara Park

 

GEZİLECEK YERLER : 

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan; Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, 1915 Hilali Ahmer Hastane (Müzesi) Sergisi, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Ertugrul Koyu, Yahya Çavuş ve 26. Alay Şehitliği, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlısırt Tünel Savaşları Bölgesi, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Cokbayırı.

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından Yeşil Nesil  Otobüsleri İle Günübirlik Çanakkale Şehitlik Turu yolculuğumuza başlıyoruz.  

PROGRAM :
Cumayı Cumartesi’yi  bağlayan gece hareket ile Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde ilk durağımız Kilitbahir Kalesi .

Denizin kilidi anlamına gelen kale, Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul’un savunmasını Çanakkale’de başlatmak amacı ile boğazın en dar yerine 1461-62 yıllarında inşa edilmiş kaleyi rehberimiz anlatımında dinliyoruz ve panoramik olarak izleyerek hemen güneyinde yer alan Çanakkale Boğaz savunmasının merkezini oluşturan tabyalardan biri olarak 3. Mustafa döneminde inşa edilmiştir Namazgâh Tabyasına geçiyoruz.

1892 yılında Abdülhamit döneminde çağının silah teknolojisine uygun olarak tadil edilmiş ve günümüze kadar ulaşmış olan plan şeması ile İslam mimarisinde “ namazgâh” plan şemasına andıran tabyamızı panoramik olarak rehberimiz anlatımında tanıyoruz.

Ardından 18 Mart 1915’in dönüm noktalarının yaşandığı merkez Tabyalarından Rumeli Mecidiye Tabyasını Ziyaret ediyoruz. Seyit Onbaşı’nın adı ile özdeşleşen tabya II. Abdülhamit döneminde inşa edilmiştir. 18 Mart 1915’te en etkin tabyalardan biri olup tabya girişinde 18 Mart’ta şehit olan 16 kahraman ait “Mecidiye Şehitliği Anıtı” ziyaret ediyor rehberimizin bilgileri ile tabyayı geziyoruz.

Resim ve dinlenme molası ardından Mecidiye Tabyasında 18 Mart 1915’te kaldırdığı top mermisi ile birlikte Harp Mecmuasının ikinci sayısında fotoğrafı yayınlanan Seyit Onbaşı’nın anısına inşa edilmiş Seyit Onbaşı Anıtını ziyaret ediyoruz. Aracımıza binerek Şahindere Sargı Yeri Şehitliği intikal ediyoruz. 1., 2.,5.,6.,7.,10.,11. tümenlerden yaklaşık 2.000 şehidimiz yatmakta olduğu gerçek şüheda kabristanlarına sahip şehitliği rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Fotoğraf molası ardından aracımıza geçiyoruz.

Aracımız ile Alçıtepe köyü girişinde yar alan 1915 Hilali Ahmer Hastane (Müzesi) Sergisine gidiyoruz. Burada, Çanakkale savaşları süresince cephede ve cephe gerisinde yer alan sağlık hizmetlerinin balmumu heykel tekniğinde mankenlerin yanı sıra tıpkı yapım maket canlandırma ile tasarlanmış bu muhteşem sergide 1915 ruhunun yansımalarının birlikte deneyimliyoruz. Duygu dolu anların ardından aracımız ile Gelibolu Yarımadası üzerinde yer alan en büyük Türk Şehitliği ve Şehitler Abidesinin bulunduğu Hisarlık Tepeye geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde şehitliği geziyor, 1915 yılında Çanakkale cephesinde şehit olan Mehmetçiklerin anısını yaşatmak için 1960 inşa edilmiş Şehitler Abidesi hakkında rehberimizin bilgilendirmesi ardından fotoğraf çekimi ve istirahat için mola veriyoruz. Aracımıza binerek ziyaretimize devam ediyor, bu süre zarfında Morto Koyu, Fransız Mezarlığı, Seddülbahir bölgesi çıkarma plajları ve Helles Anıtı hakkında rehberimizin bilgilendirmesi eşliğinde bölgeyi panoramik olarak yaşayarak Ertuğrul koyuna ulaşıyoruz. 25 Nisan 1915’de Ertuğrul Koyu'na çıkarma yapan 3000 İngiliz askerine karşı, 9. Tümen’e bağlı, 26. Alay ve aynı alayın 3. Tabur 10. Bölük 1. Takımı’ndan Ezineli Yahya Çavuş anısına yapılan şehitliği ziyaret ederken bölgede yaşanan mücadelenin detaylarını rehberimizden dinliyoruz. Yahya Çavuş ve 26. Alay Şehitliği ziyaretin ardından Öğlen Yemeği için istirahat veriyoruz.

Yemek sonrası ziyaretimize kuzey cephesi ile devam ediyoruz. Önce Çanakkale cephesinde İngilizler ile savaşa katılan Avustralya ve Yeni Zelanda Kolordusu 25 Nisan sabahı ilk bu kara çıkmış olduğu 600 metrelik sahil şeridine sahip Anzak koyu ziaret ediyoruz. Ardından, araç ile 57. Piyade Alay’ı Şehitliğine intikale geçiyoruz. Yol güzergahında yer alan , Kabatepe-Conkbayırı yolu istikametinde, Albayrak Sırtı üzerinde, yaralı bir Avustralya subayını, kendi siperlerine taşıyan Türk askerini canlandırmakta olan Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı ardından 25 Nisan, 19 Mayıs ve 6 Ağustos 1915 tarihlerinde, yapılan büyük taarruzlar ve de bölgede yer alan tünellerde gerçekleştirilen saldırılar çok şiddetli geçmiş ve çok ağır kayıplar olduğu Kanlısırt bölgesini rehber anlatımında panoramik olarak ziyaret ederek 57. Piyade Alayı Şehitliği’ne ulaşıyoruz. 25 Nisan 1915’te Arıburnu Cephesi’nde ilerleyen Anzak askerlerini karşılayan 19. Tümen Komutanı Yarbay Mustafa Kemal’in; “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” emri ile mevcudunun çok büyük bölümü şehit olması ile “Şehitler Alayı” olarak tarihe geçen 57. Alayın anısına inşa edilen şehitliğimiz ziyaret ediyoruz fotogram molası ardından Conk Bayırına çıkıyoruz.

Çanakkale savaşları sürecinin dönüm anlarından biri olarak 7 Ağustos 1915 tarihinde Anzak ve İngilizlerin taarruzlarıyla başlayan ve 10 Ağustos 1915 tarihinde Türk ordusunun zaferi ile sonuçlanan muharebelerinin hedef bölgesini ziyaret ediyor. Burada Mustafa Kemal Atatürk’ün saatinin parçalandığı anın hikayesini rehberimizden dinliyoruz . Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından Suyatağı mevki ve Mustafa Kemal’in 18 Mayıs’a kadar Karargah olarak kullandığı yer olan Kemalyeri bölgesini panoramik olarak ziyaret ederek akşam saatlerine doğru İstanbul’a doğru dönüş yoluna geçiyoruz.

Tekirdağ’da vereceğimiz yemek ve dinleneme molamızın sonrasında hafızalarımızdan ve damaklarımızdan silinmeyecek bir turun sonuna geliyoruz İstanbul’a ulaşmış oluyoruz. 

Sabah Kahvaltısı:  Lunch Box Kahvaltı Paketi 
Öğle Yemeği: Gelibolu’da, Köfte veya Tavuk Menü.  ( Çorba, Ana Yemek, Piyaz veya Salata, İçecek ) 
Akşam Yemeği: Dönüş Yolunda Tekirdağ'da Köfte Menü Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

 


ÜCRETE DAHİL OLANLAR:


- Araç içi Lunch Box Kahvaltı Paketi
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
- Öğle Yemeği ( Eceabat Köfte Menü ) 

- Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:

- Tüm Özel Harcamalar
- Dönüş Günü Akşam Yemeği
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Ücretli Ören yerleri ve müze girişleriSosyal Medya Resmi Araştırma Şirketi Boomsocial Tarafından  Tur Şirketleri Kategorisinde  2021-2022 analizlerinde her ay  en çok etkileşim alan firma olan  Yeşil Nesil Turizm  2016 yılında kurulmuştur.
 

 İlk 100 firmayı İncelemek İçin Burayı Tıklayınız )

İstanbul'da  Okul gezileri ve okul turları yaparak , Beykoz Kidslandpark Tesisimizde hey yıl yüzbinlerce öğrenci  ağırlayan Yeşil Nesil Pandemi sürecinde okulların kapanmasıyla , faaliyet alanlarını değiştirip geliştirerek  İstanbul'a yakın tatil beldelerinde, bünyesine kattığı Oteller içinde etkinlikler programlayarak 2020 yılında bireysel turizm satışına başlamıştır.

Pandemi süresince otellerin ayakta kalması için en uygun fiyat garantili etkinlikleri düzenledik bu sayede çalıştığımız bölge işletmecileri ile aramızda güçlü bir bağ oluştu. Bu ilişkiler sayesinde EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ yazan tüm programlarımız sadece bizim tarafımızdan belirtilen tesiste yapılabilmektedir. Otel ve Tesislerimizi arayıp teyit ettirebilirsiniz. 

Yeşil Nesil  hem aileler hemde bireysel katılacak konukları için en uygun fiyat, en koforlu hizmet garantisi verebileceği belli sayıda tesis, ve oteller ile çalışmaktadır. 

  ------------------------------------- 
 En uygun fiyat garantili diğer otellerimiz , aile ve çocuk  etkinliklerimiz , yurtiçi ve yurtdışı turlarımız ve bireysel tatil seçeneklerimizi  instagram sayfamızdan inceleyebilir web sayfamızdan rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

  ------------------------------------- 

yeşil nesil

  ------------------------------------- 

  Tüm sorularınız için Whatsapp Hatlarımızdan  bilgi alabilirsiniz 

 Whatsapp Danışma Hatları :
 📞 0 533 308 30 15   📞 0 533 256 26 50  📞 0 532 388 30 28  

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Araç içi Lunch Box Kahvaltı Paketi
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
- Öğle Yemeği ( Eceabat Köfte Menü ) 

- Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
- Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Tüm Özel Harcamalar
- Dönüş Günü Akşam Yemeği ( Tekirdağ Köftesi
- Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra  İçecekler
- Ücretli Ören yerleri ve müze girişleri

ETKİNLİK GENEL TANIMI

GÜNÜBİRLİK ÇANAKKALE GEZİSİ
Gezilecek Yerler:

Gelibolu Yarımadası Tarihi AlanKilitbahir KalesiRumeli Mecidiye TabyasıYahya Çavuş ve 26 Alay ŞehitliğiSeyit Onbaşı57. Piyade Alayı Şehitliği ,

Geceleme: GÜNÜBİRLİK
1495.00 TL'den itibaren
Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 533 308 30 15

+90 533 308 30 15

+90 533 308 30 15

ebru@yesilnesil.com.tr

 
© 2018 Yeşil Nesil
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp